تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

کمتر خانواده‌ای در لرستان وجود دارد که به واسطه بیکاری ضرر ندیده باشد/ براي رفع بيكاري چه كرديد؟

  نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد تاکید کرد: اقدامات جدی برای برخورد با فسادهای اقتصادی در کشور صورت گیرد.
   آیت‌الله "سید احمد میرعمادی" شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با بیان این که زندگی دنیا محل آزمایش و میدان عمل است، اظهار داشت: خداوند در آیه دوم سوره ملک می‌فرماید خداوند این زندگی دنیا را قرار داد تا ببیند کدام از افراد بهتر عمل می‌کنند و انسان در زندگی دنیا امتحان می‌شود.
  وی با اشاره به اینکه زمان به سرعت در حال سپری شدن است و با توجه به اینکه سال ۹۵ راهبرد جمهوری اسلامی ایران «اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» است، گفت: وظیفه دولت و مسئولین این است که زمینه‌سازی برای تحقق شعار سال و فرصت سازی در این زمینه کنند.
  نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه همه ما می‌دانیم لرستان از نظر بیکاری در صدر جدول بیکاری کشور قرار دارد و کمتر خانواده‌ای در استان وجود دارد که به واسطه بیکاری ضرر ندیده باشد، افزود: در رابطه با مشکل بیکاری همه مسئولین و مدیران باید یک قدم جلوتر حرکت کنند به گونه‌ای که هر مسئولی که وارد استان می‌شود بگوید من یک گام جلوتر هستم.
  آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این که استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شده است، بیان داشت: ما آمدوشد مسئولین به لرستان را به فال نیک می‌گیریم و از آن‌ها انتظاراتی نیز داریم.
  نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این که برای پیشرفت جامعه پول و اعتبار کم است ولی برای فساد اقتصادی پول‌های کلانی وجود دارد، تصریح کرد: چرا باید ما روزانه شاهد این باشیم که کارگرها ماه‌ها است که حقوق نگرفته‌اند و پیش زن و بچه‌هایشان شرمنده شوند اما آقایی میلیون‌ها تومان حقوق می‌گیرد؟
  آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه تا چه زمانی این شرایط بر جامعه حاکم است، افزود: باید اقدامات جدی در رابطه با فسادهای اقتصادی صورت گیرد.
  وی بر لزوم رساندن درد مردم به گوش دولت تأکید کرد و گفت: کدام‌یک از مفسدان اقتصادی که برکنار شده‌اند ثروتشان کم شده است و این در حالی است که نه‌تنها از ثروت این‌گونه افراد کاسته نشده بلکه به ثروتشان افزوده نیز شده است.
  آیت‌الله میرعمادی با بیان این که دستگاه قضایی ما مفسدان اقتصادی را به زندان می‌اندازد و این در حالی است که پس از آزاد شدن دوباره‌ کار فساد را تکرار می‌کند، افزود: سال ۹۵ سال اقدام و عمل است و همه باید در راستای تحقق آن گام برداریم.
  براي رفع بيكاري چه كرديد؟
  سخنان معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه اقتصاد مقاومتی موجب واکنش نماینده ولی‌فقیه در لرستان شد تا از وی بپرسد که برای رفع بیکاری در لرستان چه کرده‌اید؟
  "احمد میدری" شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به این که یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی است، اظهار داشت: علت این که لرستان به عنوان یکی از پایلوت‌های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده وجود ظرفیت‌های این استان و ویژگی‌های استاندار آن است.
  وی به خلاصه‌ای از برنامه‌های عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی اشاره کرد و گفت: در دولت روحانی بی‌عدالتی‌ها آشکار شده و در نطفه خفه می‌شوند که نمونه آن بحث فیش‌های حقوقی است.
  مسئول پروژه ملی مبارزه با فقر در حوزه اقتصاد مقاومتی وزارت تعاون عنوان کرد: بعد از رفتن دولت گذشته مشخص شد ۱۸ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های تأمین اجتماعی تنها به یک نفر داده شد که به‌محض روشن شدن موضوع آقای روحانی آن را انکار نکرده بلکه فوراً این فرد را عزل کرده و این حقوق‌ها را حتی اگر قانونی هم بود را نامنصفانه نمی‌دانست.
  میدری اضافه کرد: این فضا به علت فراهم بودن شرایطی برای ارائه همه مشکلات از سوی همه افراد است به‌طوری‌که رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این جلسه مشکلات حوزه خود را بیان کرده و به راحتی و بدون لکنت می‌گوید شما مطالبات مرا پرداخت نکرده‌اید.
   امام‌ جمعه خرم‌آباد خطاب به معاون وزیر: برای رفع بیکاری چه کرده‌اید؟
  واکنش نماینده ولی‌فقیه در لرستان به سخنان معاون وزیر کار
  وی در پاسخ به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: در حوزه درمان ما چند منبع تأمین‌کننده داریم که تأمین اجتماعی برای اولین بار در تاریخ ایران استقراض کرده و ۶۰ درصد مطالبات را ظرف یک ماه پرداخت کرد.
  معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بودجه‌های وزارت بهداشت ۱۱۰ درصد اختصاص‌یافته است، عنوان کرد: این در حالی است که بودجه بیمه سلامت ابتدا شش هزار میلیارد تومان بوده اما هزینه‌هایی که بیمارستان‌های دولتی برای حمایت از مردم ایجاد کردند ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده است لذا یک بخش از مطالبات بیمارستان‌های دولتی پرداخت نشده است.
  میدری به مقایسه شرایط بیان انتقادات در دولت تدبیر و امید و دولت گذشته پرداخت و گفت: در دولت یازدهم امکان بی‌عدالتی خیلی کمتر است بطوریکه هر مشکلی در صدا و سیما به راحتی منعکس می‌شود، این صحبت‌های معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باعث واکنش نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد شد.
  آیت‌الله میرعمادی گفت: شما مسئول مبارزه با فقر هستید بگویید که برای حل این مشکل چه اقدامی کرده‌اید چرا به مقایسه می‌پردازید.
  وی افزود: این استان از فقر و بیکاری بیداد می‌کند شما بگویید برای رفع فقر و بیکاری جوانان چه‌کار کرده اید؟‌
  معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دراین‌باره گفت: در دولت کنونی ما با بن‌بست‌های مالی روبرو هستیم و آقای ربیعی در هیئت دولت میزان فقر را در تک‌تک استان‌ها به رئیس‌جمهور گزارش داده‌اند.
   
  بودجه فقرزدایی در کشور شش هزار میلیارد تومان است
  میدری افزود: کوهی از مشکلات در مقابل ما ریخته است اگر انتظارات را بالا ببریم کل نظام زیر سوال خواهد رفت.
  وی بودجه فقرزدایی در کشور را شش هزار میلیارد تومان برشمرد و بیان داشت: سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آن دست کمیته امداد بوده، هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان آن در اختیار سازمان بهزیستی بوده و ۱۰۰ میلیارد تومان از آن در دست ما است که گزارش هزینه این مبلغ را همیشه ارائه می‌کنیم.
  معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای مبارزه با بی‌عدالتی‌ها با همکاری قوه قضائیه در استان فارس بحث تضییع حقوق مردم را بررسی کرده بطوریکه ۴۰ میلیارد تومان از مطالبات مردم از هئیت اتحادیه تعاونی‌ها برگشت دادیم.


  گژک
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : لرستان ,اجتماعی ,تومان ,رفاه ,اقتصاد ,دولت ,رفاه اجتماعی ,میلیارد تومان ,اقتصاد مقاومتی ,اجتماعی وزیر ,وزیر تعاون، ,هزار میلیارد تومان ,توسعه ع ,
  کمتر خانواده‌ای در لرستان وجود دارد که به واسطه بیکاری ضرر ندیده باشد/ براي رفع بيكاري چه كرديد؟

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر